Ph.D. Students

Our students are the Brain Scientists of tommorrow

ELSC Class: 30 (2022)

ELSC Class: 29 (2021)

ELSC Class: 28 (2020)

Isaac Ashkenazi

Serafima Dubnov

Stefanie Glowinsky

Kinneret Gordon

Dan Jagoda

Jonathan Leibner

Nischal Mainali

Chaviva Moshavi

Jonathan Schwarcz

Dana Slabbekoorn

Yasmin Yarden-Rabinowitz

ELSC Class: 27 (2019)

ELSC Class: 26 (2018)

Aviram Aharoni

Halen Baker

Jonathan Berrebi

Matan Cain

Levi Solomyak

Yifei Wei

Simona Zlatopolsky

ELSC Class: 25 (2017)

ELSC Class: 24 (2016)

ELSC Class: 23 (2015)

Adi Kaduri Amichai

Carmel Ash Auerbach

Aharon Azulay

David Beniaguev

Lior Lebovich

Tamar Malinovitch

Yoav Matov

Toviah Moldwin

Noa Peretz-Rivlin

Noa Simon

ELSC Class: 22 (2014)

ELSC Class: 21 (2013)

Adar Adamsky

Daniel Hershcovich

Matan Holzer

Henrike Horn

Nimrod Levin

Oren Peles

Pnina Rapel

Ori Lavi Rotbain

Haran Shani-Narkiss

ELSC Class: 20 (2012)

Rotem Yogev Dan

Michal Yoles Frankel

Tamar Regev

Neta Ravid Tannenbaum

Talia Tron

ELSC Class: 19 (2011)

Hadar Levi Aharoni

Arnon Brit

Pini Kopolovitch

Yehezkel Reshef

Eitan Schechtman

ELSC Class: 18 (2010)

BatSheve Beterman

Ofir Bibi

Edden Gerber

Tal Golan

Sagi Jaffe

Ido Maor

Zvi Roth

Matan Sorek

Merav Stern

Tohar Yarden

Yulia Yoganian

ELSC Class: 17 (2009)

Shahar Barabash

Ran Darshan

Eva Kelman

Roi Livni

Hanan Shteingart

Yoav Tal

ELSC Class: 16 (2008)

Avital Adler

Dana Barniv

Maya Geva

Avi Libster

Elad Mezuman

Omer Naor

Tomer Olman

Sofer Omri

Nadin Sigalov

Ran Tesler

Yonatan Witzman

Nori Yaacobi

ELSC Class: 15 (2007)

Noa Danon

Ido Davidesco

Uri Hertz

Ofri Raviv

Moshe Safran

Eyal Schwartz

Uri Shalit

Daniel Shushan

Maya Slovik

Amit Yaron

Noa Zeharia

Daniel Zoran

ELSC Class: 14 (2006)

Yuval Ben Hurin

Shaul Drukman

Orit Elgavi

Ben Engelhard

Itai Hershenhorn

Nitzan Herzog

Achia Kronman

Rea Mitelman

Golan Pomdack

Michal Ramot

Udi Sigalis

ELSC Class: 13 (2005)

Rinat Avital

Maayan Avron

Yael Biterman

Asaf Gal

Etay Hay

Alon Keren

Roie Kliper

Hagit Kopel

Ohad Nachshon

Tal Neiman

Yonatan Pertzov

Gideon Rothschild

Roy Weiss

Adam Zaidel

ELSC Class: 12 (2004)

Dmitry Davidov

Michal Eisenberg

Mati Joshua

Assaf Kron

Hagai Lalazar

Guy Levy

Natan Manor

Ela Mendelson

Angelo Moscati

Roi Reichart

Moran Surf

Nevo Taaseh

Samuel Zibman

Gabriel Zimerman

ELSC Class: 11 (2003)

Noa Granot

Shlomit Greenberg

Ester Hoffmann

Dorrit Inbar

Michal Jacob