PhD in Computational Neuroscience

לימודי דוקטורט במדעי המח: חישוב ועיבוד מידע

אופן תפקוד המוח מהווה אחת התעלומות המרתקות ביותר במדע. תכנית הלימודים נבנתה על ידי חברי מרכז אדמונד ולילי ספרא למדעי המוח (ELSC)  מתוך הבנה כי פתרונה של התעלומה דורש גישה רב תחומית, תוך טיפוח שיתופי פעולה בין חוקרי מח משטחי מחקר מגוונים.

מרכז אדמונד ולילי ספרא למדעי המוח הוקם באוניברסיטה העברית במטרה ליצור תשתית מחקרית וחינוכית, חישוביות עצבית (Computational neuroscience) התומכת ומעודדת קשרים רב תחומיים הדוקים.

המרכז מהווה את הסביבה האקדמית המובילה בישראל ללימודים ולמחקר רב תחומי מתקדם של המוח, וממשיך להתפתח ולגדול במטרה להפוך למרכז הבנלאומי המוביל בחקר המוח.

מטרת המסלול הישיר לדוקטורט ב ELSC היא להקנות לתלמידים מצטיינים כלים כדי להתמודד עם הבעיות העמוקות של חקר המוח באמצעות גישות רב-תחומיות, ניסוייות ותיאורטיות. גישות כאלה נחוצות כדי להבין כיצד מבצעת מערכת העצבים ביעילות כה רבה פעילויות מורכבות כגון תפיסה ופעולה, למידה וזיכרון, חשיבה ויצירה. תוכנית הלימודים של ELSC היא מהוותיקות והמתקדמות בעולם במחקר בין-תחומי של המוח.

במסגרת הלימודים יוקנו לתלמידים כלים תיאורטיים וניסויים בתחומים הבאים:

  • ביולוגיה (עיבוד מידע בתאי עצב, אנטומיה ופיזיולוגיה של מערכת העצבים)
  • פיסיקה (רשתות נוירונים, מערכות דינאמיות גדולות, מכאניקה סטטיסטית)
  • מדעי המחשב (תורת המידע, למידה חישובית, בקרה
  • פסיכולוגיה קוגניטיבית (עקרונות ההתנהגות, שפה, זיכרון, פתרון בעיות והחלטות)

במסגרת הלימודים תינתן לתלמידי המסלול הזדמנות להשתתף בכנסים בינלאומיים, וכמו כן לבקר ולשהות לצורך לימודים במרכזי מחקר דומים בעולם. 

קבלה

רשאים להציג את מועמדותם תלמידים מצטיינים (שסיימו את לימודי ה"בוגר" בציון ממוצע של 85 לפחות) וכן תלמידים בעלי תואר מוסמך העומדים בדרישות האוניברסיטה לקבלה ללימודי דוקטור, והבאים מתחומי מדעי הטבע, מתמטיקה, מדעי החברה, הנדסה ומדעי הרפואה.
ועדת הקבלה של המסלול תבחר את התלמידים המתאימים ביותר מדי שנה. תלמידים בעלי תואר בוגר יעמדו לאחר 4 סמסטרים בבחינת סינון אשר תקבע את התאמתם להמשיך במסלול ישיר לדוקטורט. לכל תלמיד מתלמידי המסלול תורכב תכנית השלמות אישית וקורסי רשות, זאת בנוסף לקורסי החובה הייעודיים למסלול. מלגות מחיה יוענקו לתלמידים מצטיינים החל מהשנה הראשונה עפ"י החלטות הנהלת התכנית ותקנות האוניברסיטה. 

PhD program
תלמידי מחקר לומדים בספריית ELSC. (צילום: אביר סולטן).


היום הפתוח יתקיים ביום רביעי ה- 28 במרץ, 2018

הרשמה

הרישום ייפתח ב- 1 בינואר 2018
תום תקופת הרישום ב- 09 באפריל, 2018
ראיונות יתקיימו בין התאריכים: ה- 15 עד ה- 26 באפריל, 2018 


תלמידים בעלי תואר 'בוגר' של האוניברסיטה העברית או אוניברסיטאות אחרות בארץ יש להרשם באופן מקוון במערכת ההרשמה ללימודים למוסמך במדעי המוח: חישוב ועיבוד מידע (597)
 
 ולהעלות דרכו לתיקייה האישית (EKMD\username) את המסמכים הבאים:
 
א. קורות חיים
ב. חיבור של עמוד המסביר את ההתעניינות ללמוד במסלול
ד. תמונת פספורט
ה. זכאות לתואר
ו. פלט ציונים
ז. צילום שובר תשלום דמי ההרשמה
ח. כל מידע נוסף העשוי לסייע לוועדה בהחלטה, במידה וקיים
 

תלמידים בעלי תואר "מוסמך" יירשמו במזכירות התכנית, ויצרפו, בנוסף לפריטים שצוינו עבור תלמידי בוגר, גם את עבודת המוסמך או מאמרים שפרסמו. 

PhD students in Jerusalem
תלמידי מחקר בסביבת המחשבים של ELSC. (צילום: אביר סולטן)

פרטים בדבר תהליך ההרשמה, נושאי המחקר, מבנה המסלול ומדריכים אפשריים ניתן לקבל במזכירות התכנית אצל הגב' נילי ורשוב, מרכז אדמונד ולילי ספרא למדעי המוח, בנין סילברמן, גוש 3, קומה 6, קמפוס אדמונד י' ספרא, גבעת רם.
טלפון: 02-6584899, פקס: 02-6586152. דוא"ל: teaching@elsc.huji.ac.il

 

מבנה תוכנית הלימודים

 

דף זה עודכן לאחרונה בתאריך 1/11/2017